Wyszukaj

Edukacja:

Dowiedz się więcej tutaj - Zobacz teraz - Przejdź do oferty - Przeczytaj całość tutaj - Przejdź tutaj, aby dowiedzieć się więcej - Zaloguj - kliknij tutaj - Przejdź - kliknij tutaj - Przejdź - Energooszczędne budownictwo. Kolejna oszczędność energii, lecz również pieniędzy. Skoro sporo mniej użytkujemy energii, w żadnym razie nie może za bardzo zdziwić, iż będziemy mniej przeznaczali pieniędzy na utrzymanie domu.
Chociaż nie jestem wielkim miłośnikiem Unii Europejskiej, uważam, że to zbyt mocno zbiurokratyzowana instytucja, która robi wiele złego dla Starego Kontynentu, to jednakże cieszę się, iż dziewięć lat temu weszliśmy do tego jakże elitarnego grona. W końcu przykład Ukrainy bardzo dobrze pokazuje, że nasz kraj miał dwie możliwości: Zachód albo Wschód. Chociaż na Wschodzie w zasadzie mieszkają bardziej sympatyczni ludzie, to jednak Zachód jest dużo zamożniejszy. Pewnie, że chciałbym, aby Polska była krajem, który byłby swoistym łącznikiem pomiędzy Zachodem, a Wschodem - Rosja, ale również chociażby Indie, bez członkostwa w Unii Europejskiej, lecz to mało możliwe. Przynajmniej na tę chwilę.
Jednak dużym minusem tej organizacji jest najzwyczajniej to, że jest za mocno zbiurokratyzowana. Dzięki biurokracji, Chiny oraz pozostałe potęgi - lub aspirujące do ich miana, o wiele szybciej nas doganiają. To niedobrze, bo w końcu w interesie Europy jest to by UE w dalszym ciągu była potęgą. I naturalnie tak będzie, lecz ciężko powiedzieć czy np. problem bezrobocia, a zwłaszcza wśród młodych osób, szybko zostanie zażegnany. Być może Europę czeka los chociażby Włoch, czyli niby zamożnego kraju, który jednak ma duże problemy? Ciężko w jednoznaczny sposób powiedzieć...
Pewnie niektórzy ludzie powiedzą - skoro wydaję tak wielką kasę na zakup działki i budowę domu, to niby z jakiej paki powinienem także zadbać o Ziemię, a więc zważać na wszystkie kwestie dot. ekologii? No cóż, z typowo psychologicznego puntu widzenia takie myślenie można sensownie wytłumaczyć. Jednakże w żadnym wypadku nie można sądzić, iż budując dom możemy w zupełności zignorować owy temat! Fakty są takie, że już w trakcie poszukiwania działki budowlanej przydałoby się zwrócić większą uwagę na ekologię! W końcu jeżeli działka będzie położona daleko od miasta, zapewne będziemy zużywali więcej benzyny.